ברי סחרוף | דודו טסה – בדל של אור

לפני כשנה, היכל התרבות, נפגשו ברי ודודו מאחורי הקלעים בהופעת המחווה ליצחק קלפטר שבה התארחו שניהם. דודו זורק לברי הצעה: "קפוץ לאולפן שלי, אולי נקליט יחד, אלבום, או שניים". ברי נענה ואומר "אלבום זה אולי קצת מוגזם, אבל בטח ייצא מזה שיר יפה." וכך זה התחיל.

"בדל של אור" נולד מתוך אותה שעת רצון. את החורף של השנה שעברה בילו סחרוף וטסה באולפן של דודו. בהתחלה רק שניהם, בלי טכנאים, בלי עוזרים, ובלי שאף אחד אחר חוץ מהם ידע על כך. החיבור והזרימה המוזיקלית הובילו ליצירת תשעת שירי האלבום.

שותפים לעשייה: אהוד בנאי, אפרת בן-צור, גלעד כהנא ואלי אליהו (שני האחרונים שותפים ותיקים לכתיבת טקסטים של טסה), דן מאיו, ותזמורת שהוקלטה במיוחד בטורקיה. בין שירי האלבום גם שיר בערבית – חידוש לשירם של האחים רחבאני שמוכר בזכות הביצוע של הזמרת הלבנונית פיירוז.

סחרוף וטסה החלו לשתף פעולה ב-2007 כאשר ברי הקליט לראשונה שיר בערבית-עירקית לאלבום הראשון של דודו טסה והכוויתים. המפגש האמנותי התפתח לשיתופי פעולה מוזיקליים נוספים, מפגשים רבים בהופעות, ובשנת 2016 לביצוע משותף של השניים לשיר "לאן תקחי אותי היום" באלבום "הגולה" של טסה.

האלבום החדש ייצא ביום שישי 11/12/2020 לפלטפורמות הדיגיטליות.

עם צאת האלבום תיפתח מכירה מוקדמת לתקליט הוויניל שייצא לאור במהלך חודש מאי 2021.


רכשו את האלבום בחנות הליקון
האזינו ב-Apple MUSIC
האזינו ב-Spotify