מה זאת אהבה – מתי כספי וריקי גל – אלבום חדש בהופעה חיה

בתחילת נובמבר יצא לחנויות המוסיקה אלבום ההופעה החיה של מתי כספי וריקי גל מה זאת אהבה שהוקלט בהופעות הקיץ של השניים.

האלבום משלים מהלך מרגש של איחוד בין השניים שחזרו להופיע ביחד עם המופע המיתולוגי  מה זאת אהבה לפני עשרה חודשים וזכו להצלחה עצומה בקרב הקהל הרחב.

מלווים בתזמורת של 19 נגנים מציגים מתי וריקי את הרפרטואר העשיר והנפלא של שניהם. די אם נזכיר את הלהיטים שהפכו זה מכבר לפס קול ישראלי כדוגמת ילד אסור ילד מותרמערבה מכאן, נערת הרוק, אילו יכולתי, הנה פתחתי חלון  וכמובן  את הדואטים של השניים מה זאת אהבה, מקום לדאגה ו-היא שלו והוא שלה – המשולבים באלבום ההופעה כדי להבין עד כמה מרגש הוא הולך להיות.

קצת היסטוריה: שנות השמונים היו שנים בהן הרבו מתי כספי וריקי גל לשתף פעולה. כספי היה זה שהלחין, עיבד והפיק מוסיקלית את כל שירי אלבומה הראשון של ריקי גל שיצא לאור בשנת 1987. השניים המשיכו לשתף פעולה גם באלבום השני אותו הוציאה ריקי בשנת 1988  "מה זאת אהבה" אותו הלחין, עיבד והפיק מוסיקלית. בעקבות האלבום יצאו כספי וגל לסיבוב ההופעות המיתולוגי "מה זאת אהבה", וב-1996 חזרו השניים לשתף פעולה באלבום אותו הפיק כספי, "אוהבת אותך יותר", בו נכללו לראשונה גם שירים שכתבה ריקי.

מתי כספי הוא מהמוסיקאים הישראליים הפוריים והמגוונים ביותר בישראל. הוא הוציא למעלה מ-20 אלבומי מקור, 5 אוספים והשתתף בלמעלה מ-100 אלבומים של מוסיקאים אחרים. כספי החל את דרכו בשנת 1975 באלבום "מתי כספי". לצד עשרות להיטים מצליחים שנכללו באלבומיו השונים המשיך כל העת ליצור להקליט ולהפיק לאמנים אחרים בהצלחה רבה. בין שיתופי הפעולה הבולטים הייתה כאמור עבודתו עם ריקי גל.

ריקי המשיכה את דרכה בתפקידים ראשיים בהצגות תיאטרון ומחזות זמר: עלובי החיים, אויטה, שיקגו, גטו, אמא קוראז' ועוד. תפקידים בקולנוע "זיכרון דברים", "השיבה מהודו", דרמות ותוכניות טלוויזיה והקלטות אלבומים נוספים.