מתי כספי – כמו בריקוד

חמש שנים מאז אלבומו האחרון 'נפש תאומה' מוציא מתי כספי את אלבומו ה 20, כמו בריקוד, ומזכיר לנו שוב את כישרונו הרב והייחודיות המוזיקלית שלו, אלו שהפכו אותו לאחד מהמוזיקאים הפוריים והמוערכים ביותר ולאחראי לקלאסיקות רבות במוזיקה הישראלית.

את מילות השירים באלבום החדש כתבו יהונתן גפן, יענקל'ה רוטבליט ודני רובס והלחנים, העיבודים וההפקה המוזיקלית של כספי, מלבד השיר אין אף אחת כמוה אותו הפיק מוזיקלית יועד נבו שגם אחראי על המיקסים של האלבום כולו.

רובס וכספי שכבר שיתפו פעולה בעבר – רובס ליווה כגיטריסט את כספי בהופעותיו וכספי הפיק מוסיקלית את אלבומו הראשון של רובס – נפגשו באלבום זה בפעם הראשונה כיוצרים ושיתוף הפעולה החדש נשא פירות והניב שבעה שירים משותפים.

באלבום עשר רצועות מתוכן הכרתם את אין אף אחת כמוה, אז יש המלווה בקליפ, כמו בריקוד שיר הנושא של האלבום, וזמנים מודרניים שמשודר בימים אלה במסגרת הפלייליסט של גלגלצ.

השנה הוענק לכספי פרס 'הישג מיוחד ליוצר בתחום המוסיקה לילדים' מטעם אקו"ם על היות יצירתו לילדים פסקול משובח לגדל עליו את הדור הבא של ישראל.

השנה גם החלה לפעול תכנית ייחודית ארצית של משרד החינוך סביב שיריו של כספי כחלק מהלימודים במוזיקה. התכנית מפגישה את התלמידים עם כספי ושיריו ומאפשרת להם להבין את ההקשר ההיסטורי, האמנותי והלשוני של יצירתו. לתכנית נבחרו כ- 12 משיריו ששוכתבו לספר דיגיטלי ובו התווים, המילים, הביצועים ויחידות הוראה סביב השירים בהקשר בין תחומי.

מתי כספי הוציא עד היום תשעה עשר אלבומי סולו, שבעה אלבומי אוסף, תשעה אלבומים בהרכבים שונים ולקח חלק כיוצר ו/או מפיק בשישים ותשעה אלבומים של להקות, זמרים וזמרות.

"אלבום של מתי כספי הוא קודש. ולאלבום חדש שלו צריך להתייחס ככזה." (אלעד בילו, כלכליסט)

"באלבומו החדש מתי כספי נשמע על זמני, רבגוני ונטול גבולות מוזיקליים, ונותן שיעור באיך קלאסיקה ישראלית צריכה להישמע ולהתנגן . … יוצר כמותו הוא על זמני. קולו המוכר של כספי נותר קטיפתי וכובש כתמיד… מהתו הראשון ועד האחרון הוא נשמע בדיוק כפי שהוא: קלאסיקה ישראלית." (דודי פטימר, מעריב)

"מתי כספי מצליח באלבומו החדש לעמוד בכבוד, ואפילו לרקוד, לצד החומרים שלו מתקופת הזהב. ….כמו בריקוד הוא אלבום טוב עם מקדם רעננות גבוה….השתמרות קולו של כספי לאורך השנים – הגוון, הגמישות, עומק ההבעה – היא דבר שעל גבול הפלא." (בן שלו, הארץ)


רכשו את האלבום בחנות הליקון
האזינו ב-Apple MUSIC
הורידו את האלבום מ-iTunes